Fantasticno otvaranje sezone!

PRVACI BUDUĆEG GENKA (BEL), MAJ 2021 – 1 KOLO

Sezona 2021. otvorena je u Genku sa ogromnim terenima u kategorijama OK Junior i OK.Sve današnje zvijezde kartinga pokazale su svoje prisustvo na belgijskoj stazi, dajući uvid u moguće buduće šampione kartinga i šire!Bio je to vrhunski događaj koji je bio domaćin na stazi Genk, koja se nalazi u regiji Limburg, Belgija.Svi vrhunski timovi i proizvođači bili su tu da se takmiče za prva mjesta, sa najboljim talentima u današnjem kartingu.Uprkos povremenim pretnjama sa oblačnog neba, kiša nije pala samo nekoliko kapi, ostavljajući konstantan suv trag tokom celog događaja.Nakon napeta tri dana trkanja, kockasta zastava pronašla je aktuelnog svjetskog prvaka Freddieja Slatera pobjednika u OK Junioru i perspektivnog Rafaela Camaru u kategoriji OK

Uspon, kompaktni vod spreman za početak OK Juniora predvođen Freddiejem Slaterom (127) uz Alex Powell (26) nakon iscrpljujućih kvalifikacionih trka kako bi se 90 učesnika smanjilo na 36 finalista.Desno, podijum za OK Senior sa Rafaelom Kamarom na najvišoj stepenici;krenuo je iz drugog reda finala, ali je već u prvom krugu preuzeo vodstvo, zadržao ga do kraja 20 krugova.Njemu se pridružuje Joseph Turney, dobar u održavanju traga vođa da bi potom zauzeo počasno mjesto na Tuukka Taponen
Slike The RaceBox / LRN Photo / RGMMC – FG

Drugo izdanje Šampiona budućnosti konačno počinje u Genku, nakon neizvjesnosti na početku takmičarske sezone zbog pandemije.Prvenstvo prethodi trkama Fia Karting Evropskog prvenstva kako bi vozačima i timovima pružilo priliku da testiraju svoja vozila i stazu, ali koje teži da postane prvenstvo samo po sebi nudeći učesnicima jedinstven i inovativan format

OK JUNIOR

U 3 grupe OK Juniora, Julius Dinesen (KSM Racing Team) je iznenadio kao prvi koji je bio na vrhu liste vremena ispred Alexa Powella (KR Motorsport) i Harley Keeblea (Tony Kart Racing Team).Matteo De Palo (KR Motorsport) je bio na čelu druge grupe ispred Williama Macintyrea (BirelArt Racing) i Keana Nakamura Berte (Forza Racing), ali nije uspio poboljšati lidera prve grupe, zauzevši treće, šesto i deveto mjesto. .Kiano Blum (TB Racing Team) u trećoj grupi impresionirao je nevjerovatnim vremenom kruga za motku ispred Lucasa Fluxe (Kidix SRL) i Sonnyja Smitha (Forza Racing) dok je popravio ukupno vrijeme za 4 stotinke sekunde i osvojio ukupni štap poziciju.Macintyre, De palo, Keeble, Smith, Fluxa, Al Dhaheri (Parolin Motorsport), Blum, Nakamura-Berta i Dinesen su postigli pobjede u visoko osporavanim kvalifikacijama, pokazujući već broj potencijalnih pobjednika u kategoriji.Smith je završio na vrhu sa pole positionom za predfinale, ispred Dinesena i Bluma.

Nedjelja je bila promjena scenografije, još više za juniore, sa sjajnim povratkom Slatera koji je napravio 8 pozicija u predfinalu kako bi došao do vrha, ispred Powella i Bluma. Očekivalo se da će finale vidjeti velike bitke između prvog startnog Powella i Slater, ali juniorski svjetski prvak Freddie Slater brzo je preuzeo vodstvo i nikada se nije osvrnuo, dok su Keeble i Smith uzeli skok i zatvorili top-3 pobijedivši Powella koji nije mogao da se bori za mjesto na podijumu.

OK SENIOR

Očekivalo se da Andrea Kimi Antonelli (KR Motorsport) bude jedan od najboljih kandidata i nije razočarao!Bio je prvi koji je svoje ime stavio na vrh liste ispred Luigija Coluccia (Kosmic Racing Team) i Tymoteusza Kucharczyka (BirelArt Racing), ali ga je brzo pobijedio Arvid Lindblad (KR Motorsport), najbrži u drugoj grupi.Nikola Tsolov (DPK Racing) zauzeo je mjesto između Antonellija i Coluccia na četvrtom, a Rafael Camara (KR Motorsport) odmah iza na petom.Arvid Lindblad je bio gotovo nezaustavljiv pobijedivši sve osim jedne trke gdje je bio drugi, sa slično jakim Andreom Kimijem Antonelijem iza njega sa trećim mjestom, dok je Rafael Camara bio treći odmah iza njih na kraju kvalifikacionih rundi.

U nedjeljnom predfinalu došlo je do male promjene u redoslijedu, sa Antonellijem na prvom mjestu, ali Joe Turney (Tony Kart) je napravio dobar skok na drugo mjesto i Rafael Camara koji je završio top-3, vidjevši kako je do sada dominantni Lindblad pao na četvrto mjesto za početak finala.Finalna utrka je brzo odlučena čim je Rafael Camara iskoristio brzinu koju je pokazivao cijeli vikend, skočivši u vodstvo i rano povukao se

ODLOMAK INTERVJUA JAMES GEIDEL

James Geidel, predsjednik RGMMC-a, izuzetno je pozitivan po pitanju predstojeće sezone, posebno sve većeg interesa mnogih timova i vozača da se vrate na trke.“Drago mi je što vidim kako je godina počela, to je pozitivan početak za karting općenito i radujemo se uzbudljivoj seriji, dok uvijek radimo na poboljšanju.'Šampioni' pružaju sljedeći srednji korak za premošćivanje jaza koji postoji, više za timove, koji dolaze iz monomake serije.Veoma je drugačije! Šampioni budućnosti, vremenom, moraju postati samostalni šampionati, ali za sada se definitivno vide kao pripremni teren za FIA događaje.”

BLIZU… FREDDIE SLATER

Aktuelni svjetski prvak Freddie Slater iz OK Juniora uspio je pobijediti u prvoj utrci Šampiona budućnosti od 90 prijavljenih vozača, najboljih na međunarodnom nivou, zahvaljujući posvećenosti koju je imao u pripremama kako fizički tako i psihički, a prije svega , zahvaljujući vrijednom profesionalnom radu njegovog tima.

1) Nakon kvalifikacija, vaše najbolje vrijeme je bilo 54.212 što je bilo brže od kvalifikacija;šta se desilo?

Zbog kratke kvalifikacijske vožnje, nisam imao priliku pokazati svoju pravu brzinu i nailazili smo na saobraćaj na raznim mjestima.

2) U predfinalu si krenuo sa devete pozicije i nakon samo devet krugova preuzeo vodstvo;kako si to uradio?

Imao sam odličan start iznutra i znao sam da moram brzo da napredujem u trci pre nego što se trka proširi.Srećom, imali smo tempo za oporavak.

3) U finalu ste bili u vodstvu svih 18 krugova sa velikom odlučnošću, neverovatna pobeda.Čemu dugujete ovaj sjajan početak takmičarske sezone?

Vredno smo radili na fizičkom i mentalnom treningu na početku ove sezone.Uz naporan rad tima, kombinacija daje najbolje rezultate.

4) Imate li strategiju koju ćete iskoristiti za nadolazeće događaje Šampiona budućnosti 2021., kako biste osvojili ovu ambicioznu titulu?

Kako postajem zreliji vozač, znam da je doslednost ključna.

Važno je voziti svaki krug isto.Trudim se da se trkam brzinom i minimalnim rizikom kako bih osigurao osvajanje šampionata.

Grupa OK Seniora u formaciji za start sa Andreom Kimijem Antonelijem (233) na pol poziciji, a uz njega Arvid Lindbland (232), Rafael Camara (228), Luigi Coluccio (211) i Joseph Turney (247)

dalje u trci, nikad se ne osvrćući do kockaste zastave.Iza njega je bila duga borba između braniča Turneyja i njegovog saigrača Tuukke Taponena (Tony Kart) kako je napravio odličan povratak i uspio prestići u završnici i zauzeti drugo mjesto.Dva saigrača iz KR-a koji su dominirali do tada, Antonelli i Lindblad, pali su nekoliko mjesta nazad i završili na četvrtom i petom mjestu.

CIJENE I NAGRADE

Trofeji u svakoj klasi za prva 3 vozača koja su završila u finalu na svakom događaju.

VOZAČ GODINE

Nagrada za vozača godine biće dodijeljena 3 najbolja vozača u svakoj klasi koji su se takmičili na događajima Šampioni budućnosti 2021. 3 pretfinala i 3 finala će se računati zajedno.Vozač sa najviše bodova biće nagrađen vozačem godine.