ROK KUP TAJLAND 2020

Akcija prepuna

BIRA KART, 2. NOVEMBAR -4 KOLO

Nakon duže pauze, finale Kupa Koreje ušlo je u finale.U idealnim vremenskim uslovima, na Bila Touru učestvovala su 52 vozača kako bi se sa njima takmičili i odredili ko će postati šampion serije.U ovom krugu takmičenja korišten je kompletan međunarodni raspored (1.224 metra).Iako je tajlandska vlada unaprijed usvojila restriktivne mjere, zbog odgađanja početka sezone, ova serija utakmica dobila je veliko učešće i podršku!

Tekst i slike Rok Cup Thailand CVD Sports

Na otvaranju, grupa Junior Rok GP sa Nandhavudom Bhirombhakdijem (107) koji vodi trku, nažalost i on i Terry James O'Conner (121) odlaze u penziju u 14. krugu, ali Bhirombhakdi je zahvaljujući odličnim prethodnim plasmanima osvojio Rok Cup Titula Tajlanda 2020. na VN Juniora Rok
Finalni Mini Rok je spektakularno počeo, odbijanje Jitranuwath-a (99) i Vliegen-a (35) sredinom utrke značilo je da je među njima da odnesu konačnu pobjedu 2020. U posljednjem krugu Vliegen je preuzeo vodstvo i njegova prva pobeda u finalnoj trci ROK ispred šampiona Jitranuwatha

MINI ROK I ROOKIE ROK

U klasu Mini Rok ušlo je ukupno 25 vozača, a 14 Rookie Rok (7-10 godina), što pokazuje da su mladi vozači veoma zainteresovani za ovaj sport!Chanoknan Veeratacha vodi na tabeli Aki Jitranuwath i Taiyo Vliegen sa malom razlikom (0,074 sekunde).U Rookie Roku, Pojcharaphon Kempetch je najbrži igrač, zauzima sedmo mjesto u ukupnom poretku.

Nakon pobjede na Heat-u, Jitranuwath je bio taj koji je vodio utrku na početku predfinala i nastavio se boriti protiv Veeratacha do posljednjeg kruga.Međutim, Jitranuwath je pobijedio u pripremnim utakmicama i osvojio Svjetsko prvenstvo 2020. u Koreji.Nakon njih dvojice, došlo je do uzbudljive borbe između Rayana Carettija, Vliegena, vozačica Sirikon Klaewkrua i Nathakorn Suksri.Kasnije je Carretti degradiran zbog novčane kazne za prednji oklop.Kemphetch je bio najbolji igrač koji je posljednji put osvojio titulu rookiea, ispred lidera Jirayua Rachatamethakula, koji nije uspio završiti utakmicu na vrućini.

Finale je počelo sa najboljim igračima u predfinalu i napravilo impresivan početak, a svi su pokazali potencijal za pobjedu.Odvajanje Jitranuwatha i Vliegena na sredini znači da će oni ostvariti konačnu pobjedu 2020. U posljednjem krugu Vliegen je preuzeo vodstvo u pobjedi i predvodio šampiona Jitranuwatha u finalnoj trci u Koreji.Iza njih, borba za treće mjesto bila je jednako uzbudljiva, s Carettijem ispred Suksrija i Klaekrue koji su završili treći.Novajlija Rachatamethakul imao je impresivnu sezonu, pobijedio, zauzeo 6. mjesto u ukupnom poretku i osvojio prvenstvo ispred Kempecha i Panyakorna Amramrassameea.

JUNIOR ROK I ROOKIES JUNIOR

U juniorsku klasu ušao je i vozač mini automobila Veeratacha, što nije privuklo pažnju ljudi!Kao i Minirok u kvalifikacijama, zauzeo je pole position sa istom prednošću (0,074)!Postignuće je izvanredno.Iza njega su Terry James O'Connor i Touch Jornsai u P2 i P3.Lider juniorskog tima Rookie Ratcharat Ananthakan potvrdio je svoju odlučnost da osvoji prvenstvo objavivši najbrži krug.

Za predfinale, O'Connor je bio prvi nakon što je Heat osvojio prvenstvo.On i lider poretka Nandhavud Bhirombhakdi igrali su rame uz rame.Potrebno mu je samo nekoliko bodova da osvoji titulu.Redoslijed prvog reda na takmičenju ostao je nepromijenjen, što je značilo da je Bhirombhakdi osvojio titulu juniorskog prvenstva.Na trećem mjestu, Jornsai se i dalje takmiči sa vozačkom Sitarvee Limnantharak za drugoplasirani u seriji.U još jednoj pobjedi u grupi početnika, Ananthakan je također postigao dovoljno bodova da osvoji prvenstvo.Dobar start Bhirombhakdija ga je u finalu doveo ispred Kittinut Lueangarunchaija, koji je startovao sa poslednje pozicije u finalu nakon što je imao problema u kvalifikacijama.U većini utakmica, ova dvojica i O'Connor su na trećem mjestu.

Međutim, nekoliko krugova prije kraja trke, O'Connor se popeo na drugo mjesto i pokušao doći do vodstva.Nažalost, sudario se sa Bhirombhakdijem, zbog čega su oba vozača odustala od trke.Ovo je omogućilo Lueangarunchaiju da debituje, ali je ubrzo nakon završetka utakmice diskvalifikovan iz tehničkih razloga.Na kraju, Norrarat Apivart (Norrarat Apivart) proglašen je pobjednikom posljednjeg omladinskog finala sezone, ispred Jona Racea (osvojio P2 šampionat u prvenstvu) i Veeratacha.

ROK CUP THAILAND 2020. BILO JE IAKO SVE NEIZVESNOSTI ZBOG PANDEMIJE UZBUDLJIVA I IZAZOVANA GODINA.SADA ĆE OTIĆI NA ZIMSKU PUSTU I VRAĆE SE SLJEDEĆE GODINE I NADAMO SE DA ĆE MOĆI PONOVNO DOGOVORITI MEĐUNARODNE VOZAČE!

Ananthakan je pokazao da je nadmašio status "rookie" osvojivši još jednu pobjedu i titulu.Piyawat Chaiya slijedi na drugom mjestu, ispred Fredericka Wattanaponga Bennetta.

VIŠI ROK / MAJSTOR / NOVOČEK

Supakit Jentranun je zauzeo pole position sa 55.263 na sat.U ovom rasporedu kruga, vrijeme kruga je najbrži Kup Koreje ikada.Na drugom mjestu je Carl Wattana Bennett i lokalni karting as Jarute Jonvisat.U majstorskoj klasi (preko 32 godine) Kittipol Pramoj je napravio impresivnih 55.853, što je najbrže u svojoj klasi.Pramoj je jedini vozač koji je postigao dovoljno bodova za osvajanje Mastersa prije tekućeg kola.Pole position početnika preuzeo je Apaspong Premanond.

Jentranun je nastavio pobjeđivati ​​u Heat-u i finalu, a slijedili su ga Jonvisat i Bennett.U majstorskoj klasi Pramoje je pobijedio, ali je više igrača pokazalo tempo koji je odgovarao seniorskom asu.Jukka Koivistoinen je na drugom mjestu.

Premanond je također pobijedio u ranoj utakmici prije Supakita Abyima.

Kada su se u finalu ugasila svjetla, Jentranun nije sumnjao da bi ga neko mogao pobijediti tog dana.Dominantnom pobjedom osvojio je i seniorsko prvenstvo Južne Koreje 2020.Iza njega, žestoka bitka između Jonvisata, Bennetta i Thitisorna Junsuwana evoluirala je u drugoplasirani, sa trojicom vozača koji su završili istim redoslijedom igre.Nema sumnje da je Pramoj ponovo osvojio majstorsku klasu prije Koivistoinena i Partomporna Rachsingha.

Članak nastao u saradnji saVroom Karting Magazin.

Vrijeme objave: Jan-25-2021